בציר 2007 בבורגונדי הקדים בשבועיים

דיווח מיקב Lupe Cholét

לאחר פריחה מוקדמת ,שנגרמה עקב החורף המתון יחסית באזור ומזג אוויר אביבי שונה מהרגיל, הקיץ קריר ורטוב האט את קצב ההבשלה בכרמים. בציר הענבים בבורגונדי החל בסוף אוגוסט כאשר כל כורם חיכה לשלב בו הגפן הבשילה באופן אידיאלי ותיזמן את תחילת הבציר בהתאם.

השנה, מזג האוויר לא חס על הכורמים והכרמים של בורגונדי. החורף המתון והסתיו גרמו לגדילה מהירה של הגפנים. הניצנים הראשונים הפתיעו מוקדם מהצפוי במהלך הימים הראשונים של חודש אפריל שהיה חם ושטוף שמש באופן יוצא דופן. תוך ימים ספורים, עלים קטנים וירוקים החלו להופיע בכרמים. החגיגה הירוקה בבורגונדי, אירעה השנה, כעשרה ימים מוקדם יותר מהממוצע בעשור האחרון.

פריחת הגפנים החלה באמצע השבוע השני של חודש מאי על אף שימים קודם לה חלה התקררות יחסית באזור. שלב זה הסתיים כשלושה שבועות מאוחר יותר, בתחילת חודש יוני, עם העלייה באחוזי הלחות. התפתחות הפרחים לידי גרגרי ענבים קטנטנים הושפעה מתנאי המיקרו אקלים השונים בכל כרם ועל כן החלה בזמן אחר בכל אזור.

הקיץ בשנת 2007 הופיע באופן מתון ושקט.הטמפרטורות, שהיו מתחת לממוצע, סייעו רבות לשמירה על בריאות הגפנים ומנעו התפתחות קימחון בבורגונדי.

ימים ספורים לאחר אמצע אוגוסט, תהליך ההבשלה מתקדם באופן מצוין. בדיקות שנערכו על ידי משרד היין של בורגונדי (BIVB) מראות שריכוזי הסוכר בענבים עולות בקצב קבוע ומצב הכרמים משביע רצון.

כל אלו מאפשרים לכל העוסקים במלאכת היין לצפות לשנה טובה מאוד ליינות הלבנים. הענבים האדומים באזור יעברו מיון ידני על מנת למצות את הטוב ביותר מבציר 2007.