הייחוד של בורגונדי עושה את ההבדל

מקסים, זהו המונח הרווח לתיאור הבציר החדש שמתעורר. כמעט ארבעה חודשים לאחר בצירת הענבים, ולאחר שנה שהתאפיינה עם מזג אוויר נהדר, בורגונדי סופסוף מסדירה את נשמתה. בציר 2006 אשר סיפק תעסוקה רבה ולא אפשר רגע אחד למנוחה, הן בכרמים והן במרתפי היקב, מסתמן כמצטיין ביינות הלבנים ומפתיע ביינות האדומים.

בדומה לפריחת הכרמים, שהתרכזה לאורך ימים אחדים בלבד, כך גם בציר הענבים לא התנהל בדרך הרגילה בכרמים של בורגונדי. ארגון בציר הענבים התברר כמשימה שאינה פשוטה, ובחירת התאריך האופטימאלי לליקוט הענבים היווה אתגר עבור הכורמים והייננים.השמש החזקה של חודש ספטמבר הבשילה את הענבים בפתאומיות בניגוד לשנים קודמות בהם היא נחלשה כבר בחודש אוגוסט.

אף על פי שנדרש מיון ידני קפדני של הענבים, התוצאה כבר עכשיו מבטיחה תודות לידע הרב והניסיון של צוות הייננים. השנה, אף יותר משנים קודמות, הבחירות שבוצעו בכרמים ובזמן התהליך הראשוני בעשיית היין, היו בעלי השפעה רבה על היצירה של יינות 2006.

היינות הלבנים:

עם אופיים המפתה, יינות אלא מסתמנים כמצטיינים. עגולים ועדינים, מספקים היינות כבר עכשיו מגוון רחב של טעמים פירותיים עשירים. ליין ארומות של פרי הדר, ופריחה לבנה עם נגיעות של פירות מתוקים ובשלים. יינות Chablis מביעים את המינרליות הנפלאה של האזור. אנו מבחינים ביינות איכותיים מאזור Mâcon ועד Chablis וכך גם במחזות היין האחרים.

היינות האדומים :

אזור בורגונדי כולו מציג יינות באיכות גבוהה כאשר Côte de Nuits ומחוז Auxerre בולטים באיכותם.

היינות מתפארים בצבעים עזים ועמוקים, תודות לדגימות המקדימות שנערכו לענבים אשר סיפקו לייננים מגוון אינדיקציות בהם השתמשו לקביעת טכניקות הייצור אשר יחשפו את מלוא הפוטנציאל הגלום בכל ענב. המיון הקפדני של הענבים לאחר הבציר, פעולה בעלת השפעה רבה בשנה זו, יצר את התנאים להפקת יין אדום באיכות גבוהה. בעוד שחלק הענבים התגלו כעדינים ואלגנטיים, מצאנו כי שאר הענבים הינם בעלי גוף מלא המרמזים על יכולת טובה להתיישנות רבת שנים. ליינות ארומה של פירות אדומים, שרי ותבלינים.

זוהי שנה שלא הפסיקה להפתיע אותנו אף לא לרגע, החל מהתנאים המטראולוגים ועד לתהליך עשיית היין. אנו עדיין משקיעים מאמץ רב משולב בזהירות מרבית בעשיית יינות אלו אשר כבר בשלב זה מבטיחים טעמים וארומות נעימות שיחקקו בזיכרוננו.139825_Photo Ch Gris