שנת בציר 2007 : המקצועיות מבשילה להצלחה בבורגונדי

לאחר שנה קשה וחששות רבים, הייננים בבורגונדי מחייכים לאחר ביצוע הטעימה הראשונה ליינות 2007 שמתגלים כמבטיחים ומלאי פוטנציאל. השנה החלטנו להמתין מעט עם הבציר ולבחור מההתחלה את החלקות הטובות ביותר ובו בזמן לוותר על חלק מהיבול שלא הבשיל ברמה הרצויה – החלטה שבימים אלו מוכיחה את עצמה כנכונה זאת בנוסף להחלטות שביצעו הייננים בשלבים הראשונים של עשיית היין.

אחרי חוסר הודאות שהתחילה באוגוסט האחרון, אנו יכולים לומר בביטחון שהצלחנו להציל את בציר 2007 מהגשם!

הנחיות והגבלות הבציר (bans des vendanges) פורסמו השנה מוקדם בתחילת אוגוסט. גישה חדשה זו, חלקה עקב הבשלה מוקדמת, אפשרה מרווח גדול יותר לכורמים לבחירת תאריך הבציר לאחר שנה בה מזג האוויר היה לא צפוי.

בחירת התאריך הנכון לבציר היוותה גורם מכריע השנה. מסרבים להיכנס לפאניקה, התחלנו את הבציר הראשון של הפינו נואר בסוף אוגוסט. כל חלקה קיבלה תשומת לב קפדנית והבציר של זן זה נפרס על פני יותר משלושה שבועות. לאחר מרווח קצר התחלנו לבצור את השרדונה, כך יכלו הגפנים ליהנות מהשמש שחזרה בתחילת ספטמבר והגיעו לרמת בשלות טובה. תכונה נוספת ולא אופיינית הייתה שהבציר בשאבליובמקואן היו אחרונים והחלו ביחד בעשרת הימים הראשונים של ספטמבר.

יין טוב הוא כמו ידיד ישן וטוב: תמיד כיף לפגוש בו, בכל פעם מחדש. אחת ההזדמנויות היותר מלהיבות למפגש עם בקבוק יין משובח היא החתונה שלכם. שיהיה במזל טוב, מ – http://invited.co.il

לסטנדרט האיכות הגבוה במיוחד של יינות בורגונדי ניתן להגיע אך ורק על ידי עבודה קפדנית משולבת עם המון תשומת לב בתהליך עשיית היין, במיוחד בשנים כמו 2007. הקפדנו ביתר שאת למיין באופן דרסטי את אשכולות היין ולבחור רק את הטובים ביותר.

הייננים השקיעו מאמצים רבים למצוא את האיזון הנכון בין הצבע, הארומות והטאנינים. בטעימות הראשונות, יינות 2007 מייצגים את כל התכונות והמאפיינים של יינות שיוצרו בטרואר האיכותי של בורגונדי. סחיטה עדינה אפשרה הפקת יין אלגנטי ועגול עם ארומות פירותיות, טאנינים חלקים כמשי בצבע אדום-דובדבן.

ליינות הלבנים פוטנציאל עצום עם גוף רענן ומלא.

אנחנו ביקב מרוצים ואופטימים מאוד מהיינות החדשים של 2007, שנה שהציבה אתגרים רבים ואפשרה לנו להביא את הניסיון שצברנו במשך יותר ממאה שנים לידי ביטוי.